Buuum! Microsoft zrzucił nam prosto na łby prawdziwe bomby – poznaliśmy cenę ich konsol nowej generacji! Co więcej, dostaliśmy jeszcze więcej niespodzianek – EA Play (Dawny EA Access) łączy się z… XBOX GAME PASS! Kiedyś byłem fanatykiem PlayStation, ale… MICROSOFT ROZJEBAŁ! Nareszcie poznaliście szczegóły, dotyczące next-gena od „giganta z Redmond”!

Cena Xbox Series S – 1349 złotych, cena Xbox Series X – 2249 złotych! Po miesiącach spekulacji, wróżenia z fusów i stawania na rzęsach, Xbox Polska w końcu zdradził ceny! Zaskoczeni? Ja ogromnie! Spodziewałem się że „mocna” wersja XSX, to będzie dużo większy wydatek. Premiera 10 listopada, a pre-ordery ruszają już 22 września!

Dziś wieczorem, poznamy jeszcze szczegóły dotyczące Xbox All Access, usługi łączącej EA Play i Game Pass. Z tego co na razie wiemy, obecni posiadacze Game Pass Ultimate, od razu dostaną dostęp do EA Play, czyż to nie brzmi pięknie? Usługi od EA i MS połączą się prawdopodbnie w tym roku, w okresie świątecznym. Informacje z notki prasowej:

Użytkownicy Xbox Game Pass Ultimate i Xbox Game Pass PC otrzymają bez dodatkowych kosztów dostęp do usługi EA Play już tej jesieni. Oznacza to, że członkowie Ultimate będą mogli cieszyć się ofertą EA Play na konsolach Xbox One, Xbox Series X i S oraz na urządzeniach z Windows 10. Jak mówi Mike Blank, SVP, EA Strategic Growth:

– Zapewnienie EA Play członkom Xbox Game Pass przyczynia się do realizacji naszej wizji łączenia graczy z tytułami, które kochają gdziekolwiek chcą grać. Po 5 latach świadczenia usług subskrypcji dla społeczności Xbox, jesteśmy podekscytowani, że możemy ułatwić im wspólne korzystanie z obu członkostw.

Przyznam szczerze – telepię się jak wiekowy wibrator na pełnej baterii, czy konsola się u mnie pojawi? Tak!

Jeśli wszystko dobrze się ułoży, biorę na premierę za gotówkę, jeśli wszystko zaś nie pójdzie po mojej myśli… Biorę XSX na raty. Słabsza wersja nowej generacji od Microsoftu… No, nie interesuje mnie ani trochę, chcę poczuć moc, chcę zyskać maksymalną moc i zobaczyć to, jak wygląda naprawdę nowa generacja!

Co zrobi Sony? Jaka będzie cena PlayStation 5? Mam nadzieję że dowiemy się tego już na dniach, trzeba jednak przyznać, że stoi przed nimi ciężkie zadanie. Mam ogromną nadzieję, że cena PS5 będzie wyglądać podobnie.

W Media Expert będzie też świetna opcja dla ludzi, którzy nie mają zasobnego portfela, a chcą kupić nową konsolę od Microsoftu. Pojawi się… abonament! Więcej przeczytacie u Łowców Gier. Tymczasem czekamy na ruch Sony!